Історія бібліотеки

   


                    

                           Завадинецька   сільська   бібліотека

   Історія бібліотеки починається з квітня 1924 року,коли на сході села було прийнято рішення відібрати в попа Дроздовського просторий будинок під сільську  хату-читальню.Тут же на сході першим завідувачем культурно-освітнім закладом на селі призначили  Дмитра Нагуляка.  Особливо  раділа молодь,яка тягнулась до знань ,адже з кожних чотирьох чоловік дорослого населення троє неписьменних. Тому перш за все вирішили організувати бібліотеку ,якою могли б користуватись  усі. На добровільних засадах  люди здавали книги, в кого які були. Незабаром на столах у   хаті - читальні були розкладені  «Кобзар» Т. Шевченка,деякі твори  Лесі Українки, І.Франка, С.Короленка, М. Гоголя,О.Пушкіна та інших авторів. Всього зібралось  десь  до півсотні різних книг.   Раділи люди й старшого віку.  70-річний Семен Король посадив тоді  біля  хати-читальні  більше десятка фруктових дерев. Виріс цілий сад .Він і досі  зацвітає щовесни і рясно родить.
      В  1948році  відкрито  семирічну школу  у с.Завадинці ,яку вирішено було розмістити в бувшій поповій хаті ,де розміщувалась  хата-читальня і клуб. Клуб  перенесли у хату Боднара Йосипа,якого розкуркулили і виселили підчас колективізації. Саме у цьому приміщенні було виділено кімнату , де у 1949 році  відкрито  сільську  бібліотеку  с.Завадинці.
      В 1963 році  за  кошти колгоспу  побудували велике,світле приміщення сільського клубу, 2 кімнати  якого  зайняла сільська бібліотека. Фонди бібліотеки поповнювались  за рахунок , спочатку сільськогосподарської артілі  «Серп  і Молот»,потім колгоспу «Заповіт  Леніна»,а з 1974 року   узвязку з введенням повної централізації бібліотечної мережі району  бібліотека поповнюється літературою централізовано.
      Очолювали  роботу в  бібліотеці  спочатку  Дзюбак Володимир Тимофійович (1949-1956р.р.),а потім  Шароварська  Броніслава Іванівна (вересень 1956р.-травень 1994р.).  Б.І.Шароварська  віддала бібліотеці   38 років  свого життя,у її трудовій  книжці тільки один запис. При завідуванні  Броніслави Іванівни бібліотека с. Завадинці  стала однією з кращих бібліотек району.

      Із 2 червня 1994року  Завадинецькою сільською бібліотекою завідує  Мельник Олена Василівна.

Немає коментарів:

Дописати коментар