четвер, 16 травня 2024 р.

День вишиванки

 

  День вишиванки – це свято, яке  щороку відзначається в Україні. Це свято символізує національну гордість і єднання українського народу.

   Українська вишиванка – не просто одяг, а національний символ, що передає історію, культуру та традиції України. Це одне з найкращих втілень національної самосвідомості та самовизначення народу, а також нагадування про велику красу та багатство української культури.

Це свято відзначається не тільки в Україні, але й у всьому світі, де живуть українці та друзі України.

   На цей день люди одягають вишиванки, проводять фестивалі та конкурси вишиванок, влаштовують національні ярмарки і підтримують традиції свого народу.

   День вишиванки – це не лише свято краси і національної самосвідомості, але й знак єдності народу, який ставить свою ідентичність і культурну спадщину на перший план.

Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається Всесвітній день вишиванки.

      У 2024 році День вишиванки святкуємо 16 травня.

  Вперше це свято відзначили у 2006 році, коли студентка Чернівецького національного університету запропонувала своїм одногрупникам прийти на заняття у вишитих сорочках.

Ініціативу підтримали і викладачі, і студенти всього навчального закладу.

  Кілька років свято відзначалося тільки в стінах університету, а потім ця традиція поширилася і по інших містах України.

    Особливе значення День вишиванки має під час повномасштабної війни Росії проти України.

Одягнена вишиванка 16 травня – символом незламності українського духу, заявою на весь світ про те, що українці – вільний народ.






неділя, 12 травня 2024 р.

Скажи мамі дякую !

 #Скажи_мамі_дякую

Материнство — маленький подвиг. Нескінченне терпіння, віддача, любов, ніжність, мудрість.
Сьогодні особливі слова подяки тим матерям, чиї сини та дочки зараз захищають нас від російських загарбників. Дорогі матері, Ваші віра, любов та підтримка повсякчас живуть у серцях наших воїнів. Низький уклін та велика шана Вам. Дякуємо за все, що ви робите задля наближення нашої Перемоги.
Працівники культури села Завадинці привітали матерів, чиї сини захищають Україну. Низько вклоняємось матерям за переживання та недоспані ночі, за те, що виховали патріотів, які неймовірними зусиллями й навіть ціною власного життя творять новітню історію нашої країни. Дякуємо за все, що ви робите задля наближення нашої Перемоги!






субота, 11 травня 2024 р.

День матері

 #День_матері

День матері - це одне з найзворушливіших свят, адже мама - найголовніша людина в житті кожного, яка завжди зрозуміє, пробачить і буде безумовно любити, незважаючи ні на що.
Найкращий подарунок для матері – це увага дітей. А щоб мамі стало вдвічі приємніше – можна поєднати приємні слова з подарунком, зробленим своїми руками.
Сьогодні у нас відбулась вітальна година « Все починається з мами», підчас якої діти виготовляли листівки, де змогли висловити почуття любові до своєї мами та ознайомились із матеріалами виставки - інсталяції " Ми матір називаємо святою".









субота, 4 травня 2024 р.

Великдень іде -свято в душі несе

 #СвятаТрадиціїЗвичаї

Великдень — то не кошик, то надія,
То радість Воскресіння у душі.
Я дякую Героям України
За Пасху в рідній хаті на своїй землі …
Марина Семйоник
Великдень - це головне свято християнського календаря з дуже давнім походженням. Цього дня віруючі згадують про чудове воскресіння Ісуса Христа через 3 дні після того, як його розіп'яли на хресті. Дата свята змінюється щороку і обчислюється за місячним календарем, проте завжди випадає на неділю - саме в цей день тижня, згідно з Біблією, воскрес Христос.
Вже завтра, 5 травня , Великдень святкують православні . Для урочистості це досить пізня дата. Цікавий факт: за давньою прикметою якщо Великдень настає пізно, то й весна цього року буде пізньою та холодною.
Великдень - найрадісніше свято року у віруючих. Урочистість однаково люблять діти та дорослі, а в українців до неї присвячено безліч давніх народних традицій.
З нагоди свята Завадинецькою сільською бібліотекою оформлено книжкову виставку – інсталяцію « Великдень іде свято в душі несе». На ній представленні книги, з яких можна дізнатися про історію виникнення свята, традиції та звичаї святкування.