вівторок, 22 лютого 2022 р.

Книжкова виставка " Наша мова калинова"



Міжнародний день рідної мови започаткували у листопаді 1999 року на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО з метою захисту мовної й культурної багатоманітності. Цей день покликаний нагадати нам не лише про неповторне розмаїття мов світу, а й про право кожного розмовляти своєю мовою. Рідна для нас українська— це мова, що йде від серця. Це сприйняття та інтерпретація світу, дзеркало народу, його автопортрет, в якому відбивається історичне, культурне та інтелектуальне надбання. Мова — найбільше багатство народу, духовний скарб нації, який повсякчас єднає громадян.

Поетеса Ліна Костенко писала: «Нації вмирають не від інфаркту. Спочатку їм відбирає мову». Саме тому умисне і свідоме нищення всього українського і мови передусім, було цілеспрямованою державною політикою всіх російських режимів. У світовій історії жодна мова не зазнавала такого страшного нищення і гонінь, як українська. Зараз , ми українці, об'єднуємося у справі збереження своїх цінностей.Адже боротьба за рідну мову продовжується: хоч минулого року і набув чинності новий Закон про мову, котрий розширив її повноваження та сфери вживання, проте в суспільстві існують сили, які намагаються ці досягнення нашого народу нівелювати й повернути історію назад…







Виставка - память "Небесна Сотня "

      Ми Єдина країна! Всі ми прагнемо одного – миру, спокою, міцної і квітучої держави та чистого неба над головою.

Небесна Сотня є для всієї України символом жертовності, героїзму та патріотизму, а також прикладом та джерелом натхнення для наших воїнів, які захищають територіальну цілісність України на Сході.
Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв Небесної Сотні у наших серцях. Герої не вмирають, поки живе пам’ять про них!
Бібліотекою оформлено виставку – пам’ять «Небесна Сотня білих журавлів».








неділя, 20 лютого 2022 р.

Тиха акція "Ангели пам'яті"

 

  Щороку українці у всьому світі створюють тисячі витинанок із білого паперу, які символізують загиблих за Україну і нашу спільну болючу пам’ять та віру в перемогу світла над темрявою. Паперових ангелів  розвішують на деревах, що були свідками розстрілу мирних українців, котрі відстоювали своє право за гідність. Цього року  дев’ятий раз відбулася тиха акція «Ангели пам’яті», приурочена Героям Небесної Сотні.  Працівники культури села Завадинці теж приєдналися до цієї акції.








  

середа, 16 лютого 2022 р.

Урок народознавства " Стрітення"

 

 

Стрітення ( Громниці) – це одне з 12 найбільших свят християнського року, яке завершує Різдвяний цикл.

Цього дня Діва Марія з Йосифом принесли маленького Ісуса до Єрусалимського храму, де його зустрів святий старець Симеон. Тому свято і назване Стрітенням.

На Громниці освячували вогонь і воду. Зараз у церкві на Стрітення святять «стрітенську воду» і « громничну свічку» . Стрітенська вода має цілющі властивості та особливо допомагає проти « лихого ока», « пристріту» та інших злих чар.

Громничну свічку зберігають удома і запалюють як захист від грози та негоди, від пожежі, від війни. Громнична свічка – це дороговказ, її запалювали також під час пологів, щоб показати новій людині дорогу, і вкладали померлим до рук із тією ж метою.

За народними віруваннями, цього дня – 15 лютого зима зустрічається з весною.

А ще на стрітення починають писати писанки. Це дуже давня традиція, пов’язана з ритуалом весняного пробудження природи. Яйце – джерело життя, символ початку світу.








Виставка - освідчення " Віднесена вітром успіху"

 

Завадинецька сільська бібліотека пропонує вашій увазі виставкуосвідчення «Віднесена вітром успіху», що розповідає про життя і творчість Марґарет Мітчелл.

Маргарет Мітчелл прожила досить коротке життя. Протягом 10 років вона працювала над єдиним своїм творінням - книгою "Віднесені вітром". Цікаво, що більше вона не написала жодної книги, хоча шанувальники з нетерпінням чекали нових робіт улюбленного автора. Маргарет загинула під колесами автомобіля у віці 49-років.

Авторка написала тільки одну книгу, але її прочитали сотні мільйонів.

Роман отримав Національну книжкову премію за найвидатніший роман 1936 року і Пулітцерівську премію за художню літературу в 1937 році, витримавши більш 70 видань в США, і був перекладений 37-ма мовами світу. Однойменний фільм, знятий режисером Віктором Флемінгом, отримав десять премій «Оскар», і за кількістю відвідувачів стоїть на другому місці після «Титаніка».

Із задоволенням запрошуємо Вас зануритися в неймовірну історію кохання!








14 лютого - Всесвітній день дарування книг

 

14 лютого - Міжнародний день книгодарування, що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Офіційно цей день можна назвати Днем закоханих у книжки. Історія свята розпочалася з традиції в родині американської книжкової блогерки Еммі Бродмур, де на День усіх закоханих дарували одне одному книги, а черговий День святого Валентина вона вирішила відзначити, подарувавши книги не лише синові, а й бідним дітям. Водночас блогерка поділилася ідеєю акції з читачами, після чого ініціатива почала стрімко поширюватися, її підхопили активісти по всьому світові.
Наші користувачі теж активно беруть участь у акції « Подаруй бібліотеці книгу!». Ось і цього разу Денис Прозоровський подарував нашій бібліотеці 12 дитячих енциклопедій.
ЩИРО ДЯКУЄМО ЙОМУ І ЙОГО БАТЬКАМ ЗА ЦЕЙ ЧУДОВИЙ ПОДАРУНОК !!!
Даруйте книги з любов’ю та нехай 14 лютого, звичайний зимовий день, перетвориться для вас на добру традицію – дарувати книжки, бо книжки - то любов!






Виставка - інсталяція "Подаруй своє серце читанню"

 

Тема кохання, це вічна тема. Запрошуємо відвідати виставку-інсталяцію присвячену найкращому почуттю, коханню. Поринути у світ закоханості, переживань, романтики, пристрасті ви зможете, підібравши у нас собі книгу до душі.