субота, 12 квітня 2025 р.

Сергій Дяченко : час читати українську фантастику

 «Фантастика – література мрії і передбачення, яка вчить читачів мислити неупереджено й парадоксально, вільно й розкуто, прагнути самовдосконалення, готуватися до співжиття з людьми великодушними, високодуховними, мудрими», – так висловився про цей літературний жанр відомий український прозаїк Олесь Бердник. Сьогоднішня література просто немислима без фантастики. Багато з видуманого письменниками в минулому стало сучасною дійсністю. Окреме місце в українській фантастиці займають твори подружжя Дяченків.

Сергій Дяченко — письменник-фантаст, сценарист народився 14 квітня 1945 року у Києві. Закінчив Київський медичний інститут, працював лікарем-психіатром. Кандидат біологічних наук. 1989 року закінчив сценарний факультет ВДІКу.
Член Союзу кінематографістів СРСР з 1987 року, Союзу письменників СРСР з 1983 року. Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка 1987 року разом з режисером Анатолієм Борсюком, оператором Олександром Фроловим за повнометражний науково-популярний фільм «Зірка Вавилова» Київської кіностудії науково-популярних фільмів. Автор кіносценаріїв до фільмів: «Микола Вавилов», «Голод-33», «Гетьманські клейноди», «Генетика і ми», «Природи міцні затвори», «Совість у білому халаті», «Академік Беляев», «Зірка Вавилова» т інших. До 2009 року жив і працював у Києві. У 2013 році разом з дружиною Мариною переїхав з росії у США.
На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» в Глазго разом з Мариною Дяченко визнаний найкращим письменником-фантастом Європи. У співавторстві з нею написав 25 романів, десятки повістей та оповідань, кілька дитячих книжок. Працював у жанрі «м-реалізму» та жанрах наукової фантастики, фентезі та казок.
Найвідоміші твори: трилогія «Відьомська доба» (1997–2020), цикл «Вишеньки», дилогія Vita Nostra (2007, 2021).
Запрошуємо всіх бажаючих, завітати до нашої бібліотеки та ознайомитись з неймовірними та захоплюючими творами Марини та Сергія Дяченків.








Немає коментарів:

Дописати коментар