субота, 12 квітня 2025 р.

Сергій Дяченко : час читати українську фантастику

 «Фантастика – література мрії і передбачення, яка вчить читачів мислити неупереджено й парадоксально, вільно й розкуто, прагнути самовдосконалення, готуватися до співжиття з людьми великодушними, високодуховними, мудрими», – так висловився про цей літературний жанр відомий український прозаїк Олесь Бердник. Сьогоднішня література просто немислима без фантастики. Багато з видуманого письменниками в минулому стало сучасною дійсністю. Окреме місце в українській фантастиці займають твори подружжя Дяченків.

Сергій Дяченко — письменник-фантаст, сценарист народився 14 квітня 1945 року у Києві. Закінчив Київський медичний інститут, працював лікарем-психіатром. Кандидат біологічних наук. 1989 року закінчив сценарний факультет ВДІКу.
Член Союзу кінематографістів СРСР з 1987 року, Союзу письменників СРСР з 1983 року. Лауреат Національної премії України ім. Т. Г. Шевченка 1987 року разом з режисером Анатолієм Борсюком, оператором Олександром Фроловим за повнометражний науково-популярний фільм «Зірка Вавилова» Київської кіностудії науково-популярних фільмів. Автор кіносценаріїв до фільмів: «Микола Вавилов», «Голод-33», «Гетьманські клейноди», «Генетика і ми», «Природи міцні затвори», «Совість у білому халаті», «Академік Беляев», «Зірка Вавилова» т інших. До 2009 року жив і працював у Києві. У 2013 році разом з дружиною Мариною переїхав з росії у США.
На загальноєвропейській конференції фантастів «Єврокон-2005» в Глазго разом з Мариною Дяченко визнаний найкращим письменником-фантастом Європи. У співавторстві з нею написав 25 романів, десятки повістей та оповідань, кілька дитячих книжок. Працював у жанрі «м-реалізму» та жанрах наукової фантастики, фентезі та казок.
Найвідоміші твори: трилогія «Відьомська доба» (1997–2020), цикл «Вишеньки», дилогія Vita Nostra (2007, 2021).
Запрошуємо всіх бажаючих, завітати до нашої бібліотеки та ознайомитись з неймовірними та захоплюючими творами Марини та Сергія Дяченків.








субота, 5 квітня 2025 р.

Головний скарб життя




 Головним  скарбом  життя  є  не  землі,

  що  ти  їх  завоював,  не  багатства, 

  що  їх маєш  у  скринях... 

  Головним  скарбом  життя  є  здоров’я,  і,

  щоб  його  зберегти, потрібно багато що знати. 

                                                  Авіцена

    «Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!» , тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах.

   Щорічно, 7 квітня, у всьому світі відзначається Всесвітній день здоров'я, щоб нагадати людству про найцінніший скарб, який не можна купити за гроші, — це здоров’я. Коли людина здорова, вона може своє життя присвятити власним захопленням, улюбленій справі та просто насолоджуватися життям. На жаль, не всі народжуються здоровими, чимало людей втрачають здоров’я протягом життя, а потім намагаються його відновити. Але якщо ви народилися здоровими, ви не маєте права нехтувати тим, що маєте. Завжди можна докласти зусиль, щоб стати ще здоровішими.
   Всесвітній день здоров’я — це важлива дата, яка нагадує нам про цінність здоров’я та необхідність піклування про нього щодня.

День здоров'я — чудова нагода зупинитися на хвильку та запитати себе:
«А як я дбаю про своє здоров’я щодня?»

Здоров’я — це не лише відсутність хвороб. Це енергія, сила, гарний настрій і бажання жити на повну!
 Прогулянка на свіжому повітрі
 Смачна та корисна їжа
 Час для себе і своїх близьких
 Повноцінний сон і внутрішній спокій
Навіть маленькі кроки щодня — це великий вклад у майбутнє.
Нехай цей день стане точкою відліку до більш здорового, щасливого і гармонійного життя.


  До Всесвітнього дня здоров’я з дітьми у бібліотеці відбулась гра-квест «Склади пазл свого здоров’я » та калейдоскоп здоров’я « Чи бути здоровим – вирішуй Ти!». Діти дізналися багато цікавого про своє тіло, познайомившись з дуже цікавою літературою та з правилами здорового способу життя, яких необхідно дотримуватись протягом життя, щоб залишатися активними та здоровими.

              Цікаві факти про здоров’я

*  Сміх корисний для серця
Сміх знижує рівень стресу і покращує кровообіг, що зменшує ризик серцево-судинних захворювань.

*  Людське тіло на 60% складається з води
Вода — основа життя. Достатнє споживання води підтримує обмін речовин, стан шкіри, роботу мозку та внутрішніх органів.

*  Сон впливає на імунітет
Люди, які сплять менше 6 годин на добу, мають на 30% більший ризик захворіти на вірусні інфекції.

*  Прогулянка 30 хвилин на день
Щоденні прогулянки зменшують ризик хвороб серця, діабету і покращують настрій.

*   Стрес — «тихий вбивця»
Хронічний стрес може впливати на імунну систему, тиск, травлення та навіть викликати проблеми з пам’яттю.

*   Харчування — ключ до довголіття
Дослідження показують, що середземноморська дієта (багато овочів, фруктів, риби, оливкової олії) пов’язана з довшим і здоровішим життям.




вівторок, 1 квітня 2025 р.

Міжнародний день дитячої книги

 

    Щорічно 2 квітня весь світ відзначає Всесвітній день дитячої книги — свято, яке покликане привернути увагу до важливості читання серед дітей та підкреслити роль книг у їхньому розвитку. Це чудова нагода заохотити малечу до читання, відкриваючи перед ними безмежний світ фантазії, знань і пригод.

  День дитячої книги з'явився в 1967 році. Ініціатором його створення стала організація під назвою «Міжнародна рада з дитячої книги» (абревіатура - IBBY), а точніше, її засновник - німецька письменниця, журналіст і перекладач Йєлла Лепман.

  Свято приурочене до дня народження одного з найвизначніших письменників-казкарів – Г. Х. Андерсена, який народився в 1805 році.   Світову славу Андерсену принесли його казки, в яких поєднується романтика і реалізм, фантазія та гумор і сатира. Казками «Снігова королева», «Дюймовочка», «Принцеса на горошині» та іншими захоплюються діти всього світу. А такі казки-бувальщини, як «Тінь», «Щаслива сім’я», «Калоші щастя», будуть цікавими та повчальними і для дорослих.  

   Дитяча література - явище відносно молоде.  Приблизно до 17 ст. діти читали майже ту ж літературу, що і їх батьки. Казки, билини, фантастичні та містичні історії існували лише в усній традиції, і їх ніхто не адаптував для дитячого сприйняття. Деякі з цих творів усної творчості, трансформувалися в друкований текст, і зараз викликають величезний інтерес.

   З появою і поширенням друкованого верстату в Європі починається й історія дитячої літератури як такої, і до 18 століття асортимент книг для дітей був вже достатньо великий для того, щоб дитина могла вибирати собі книги за смаком.

     19 століття по праву називається золотим століттям літератури, адресованої дітям і юнацтву. До цього часу не викликав сумніву той факт, що дітям, крім підручників і книг на релігійну тему, потрібні й власні книги, крім того, неухильно підвищувалася грамотність населення, включаючи і бідні класи. Найважливішою подією стала поява книг Льюїс Керролл про Алісу. Ці книги були засновані на вільному польоті фантазії і гумору. 

    У наш складний і бурхливий час, коли стрімко зростає потік інформації, що його дістає дитина з усіх можливих джерел, твори дитячих письменників проходять випробування на подальше життя.

   Дитячі книги - енциклопедія всього цікавого, радісного і важливого, що тільки буває на світі. 

    У нашій бібліотеці ми пишаємося тим, що маємо величезний вибір книжок для дітей різного віку. Тут ви знайдете класичні твори, сучасну літературу, енциклопедії та багато інших цікавих видань, які допоможуть розвинути уяву та креативність ваших дітей. Читання не лише розвиває мовлення та мислення, але й формує характер, вчить співпереживати та розуміти інших.

   Шановні батьки, сьогоднішнє свято - додатковий привід почитати дитині на ніч, «підкинути» їй хорошу книгу, а може, й самим перечитати улюблені з малих років книги. Або навіть заповнити прогалини минулого і, нарешті, прочитати те, що колись пропустили...

     Запрошуємо всіх маленьких читачів та їхніх батьків відвідати нашу бібліотеку!