пʼятниця, 13 грудня 2024 р.

Музей хустки


12 грудня у селі Завадинці відкрито музей хустки.

Музей облаштували у приміщенні сільського клубу. До його створення долучилися як мешканці села Завадинці, так і інших сіл, зокрема хустки привозили із Лісогірки, Яромирки, Сирватинець та навіть Хмельницького.

— У моїй родині — дуже багато експонатів, які залишилися з колишніх часів. Я розумію, що вдома їх з часом знищать, а для музею вони будуть корисними, — розповідає мешканка села.

Наразі у музеї представлено 294 хустки, але колекція і надалі поповнюватиметься.

На відкриття музею приїхали і представники міської влади

— Відкриття такого музею – це колосальна праця, — зазначила Олена Гріх, секретар Городоцької міської ради. — Дякую всім, хто долучився до справи, за щиру любов до всього українського. І хочу сказати, що працівники культури села Завадинці є особливими, бо вони люблять свою роботу і цей музей — яскравий приклад цього.











неділя, 8 грудня 2024 р.

" Світло історій" - Національний тиждень дитячого читання

 

З 2 по 8 грудня 2024 року в Україні проходив Національний тиждень дитячого читання, організований Українським інститутом книги.

У складні часи так важливо мати орієнтири, які покажуть дорогу навіть у сильні шторми та бурі. Часто саме книги допомагають знайти відповіді на питання, які нас хвилюють.

За цей час наші читачі радили свої улюблені книги, книжкові дитячі серії, збірки віршів, що даруть нам "Світло історій".

Маємо надію, вони усім сподобалися.












середа, 4 грудня 2024 р.

Тиждень дитячого читання


Гаслом Тижня дитячого читання стало "Світло історій". У цей непростий для нашої країни час спільне сімейне читання дитячих книжок дарує надію й тепло, необхідні кожному. Родинне читання – це не лише прекрасна сімейна традиція, яка залишиться теплим спогадом дитини на все життя, але й потужний внесок, який батьки можуть зробити для її розвитку.Розповідайте дітям про цінності читання. Показуйте зв’язок читання з їх успіхами у навчанні та в інших справах. Наводьте приклади позитивного впливу книги на ваше власне життя і життя інших людей. Підвищуйте престиж книги і читання у свідомості дитини.
У родині Ярослава і Юлії Дацько давно існує така традиція і улюблені для всіх книги для читання.
















четвер, 21 листопада 2024 р.

Пам'ять голоду, пам'ять серця

 

Щороку в Україні відзначається День пам’яті жертв голодоморів. Нині цей день припадає на 23 листопада. Це нагода згадати історію, вшанувати тих, чиє життя було зруйноване або знищене у ті страшні часи сталінського режиму. Українці ніколи не були байдужі до цієї трагедії, зокрема, про акт  геноциду писали свої твори українські письменники, Голодомор став темою багатьох мистецьких  творів. У сучасному світі про масові вбивства шляхом штучно створеного голоду вже не бояться говорити, та все ж Голодомор 1932-1933 років деякі країни не поспішають визнавати Геноцидом українського народу. Щоб розуміти, через що пройшли наші предки, відчути, яку складну історію переживала Україна 92 років тому, ми зробили  огляд літератури із фонду нашої Завадинецької бібліотеки «Пам'ять голоду, пам'ять серця» , у яких розкривається тема Голодомору .









День Гідності та Свободи

 #21_листопада_День_Гідності_та_Свободи

Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був святом Свободи, і Революція 2013 року – Революція гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою гідність, своє прагнення до свободи.
Після Майдану і до цих пір на території нашої держави немає спокою, розпочалися і продовжуються військові дії на Сході України, в ході яких було втрачено вже тисячі життів солдат на мирних жителів.
У 2024 році відзначення Дня Гідності та Свободи проходить під гаслом «НАС НЕ ПОДОЛАТИ! 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану».
Найголовнішим здобутком Євромайдану є те, що він повернув Україну в епіцентр світової політики. Не Україну-територію, а Україну-державу.
Євромайдан став логічною історичною крапкою у багатовіковому свідомому виборі українського народу - поверненні в європейську сім'ю.
Ознайомитись з документами, матеріалами а також художніми творами, в яких відображені події двох революцій, ви можете завітавши до нашої бібліотеки.
Україна була, є і залишається вільною, незалежною країною!
Разом ми вистоїмо і все подолаємо!
Слава Україні! Слава її Героям!













пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Наша мова калинова

 Відомий український педагог Василь Сухомлинський писав: «Мова – це віконця, через які людина бачить світ. Багата мова – багатий духовний світ, розвинуте почуття краси слова – велика моральна культура. Убогість слова – це убогість думки, інтелектуальної, емоційної, естетичної товстошкірості».

Мова – це великий дар. І в кожного народу вона своя. Мова — це доля народу, і вона залежить від того, як ревно ми всі плекатимемо її. Тому що наш народ створював мову віками, багато боровся і бореться за її існування і процвітання. І ми, як свідомі громадяни нашої країни, повинні не тільки зберегти набуте, а й примножувати її багатства для прийдешніх поколінь.
Прекрасна, багата, мелодійна українська мова. Слова – це крила ластівки, вона їх не відчуває, але без них не може злетіти. Тож маємо зробити все для того, щоб не згорнулися крила, щоб не обірвалася золота нитка, яка веде з давнини в наші дні.









середа, 16 жовтня 2024 р.

Від зернини - до хлібини

 Один з найпопулярніших продуктів у світі, без якого, мабуть, не обходиться жоден день нашого життя, – це, звичайно ж, хліб. Тому не дивно, що у нього є своє свято – Всесвітній день хліба, який відзначається щорічно 16 жовтня.

Свято було засновано у 2006 році за ініціативою Міжнародного союзу пекарів і пекарів-кондитерів. А вибір дати обумовлений тим, що 16 жовтня 1945 року була створена Продовольча і сільськогосподарська організація ООН, яка займалася вирішенням проблем у розвитку сільського господарства і його виробництва.
Хліб – один з небагатьох продуктів, який вживають щодня у всьому світі. Хліб у всіх народів світу завжди займав почесне місце, неповага до буханця споконвіку вважалася гріхом. Професія пекаря була найбільш шанованою. Історія хліба сягає своїм корінням у далеке минуле, коли перші людські спільноти лише починали обробляти землю та вирощувати злаки.
Слов’яни про хліб складали гімни, легенди, пісні, приказки. Дорогих і бажаних гостей і донині зустрічають хлібом та сіллю. Весільним короваєм благословляють молодих на щасливе спільне життя в любові і достатку.
Хлібом могутня наша Україна. З хлібом далеко видно - на всі сторони світу. Хліборобський рік безперервний. Від жниварської осені хлібороб очікує весни, від засівної весни живе до наступної осені. Силу своїх рук, натхнення душі хлібороб віддає землі. Він не знає відпочинку в думах про хліб. Без хліба люди — сироти, а земля - страдниця, І навпаки, земля — наше багатство, наша щедра годувальниця, коли вона в бережливих, добрих руках господаря.









вівторок, 1 жовтня 2024 р.

Вічна пам'ять Героям - односельчанам


 Вшанували пам'ять воїнів - односельчан : Сторожука Святослава Леонідовича, Дикунця Богдана Феофановича, Гаврилюка Богдана Анатолійовича.

Ми пам'ятаємо про Героїв, які віддали своє життя за Україну, та висловлюємо щирі співчуття та вдячність їхнім родинам.
Вічна і світла пам'ять кожному Герою!
СЛАВА УКРАЇНІ !!! ГЕРОЯМ СЛАВА !!!








Благословенна та держава, що має відданих синів

 1 жовтня ми відзначаємо відразу чотири свята – День Захисників і Захисниць України, День українського козацтва, свято Покрови Пресвятої Богородиці та 82 річницю створення УПА. Сьогодні ці свята для нас мають особливе значення. Через широкомасштабне вторгнення ворога ми почали краще розуміти героїв минулого, які віддали своє життя за Україну.

З болем у серці вшановуємо пам'ять усіх воїнів, які на вівтар нашої перемоги поклали своє життя. Вони назавжди залишаться для нас зразком мужності та героїзму, вірними синами українського народу.
Країна сильна силою своїх людей. Цю істину щоденним подвигом підтверджують наші військовослужбовці й медики, волонтери і тисячі небайдужих громадян.
У цей день хочеться Вам побажати козацького здоров'я, сили духу і мужності, щоб вистояти до кінця. А Україні - перемоги та мирного неба!
Нехай Покрова Пресвятої Богородиці береже мир та спокій у нашій державі.









субота, 21 вересня 2024 р.

Міжнародний день миру

 

Міжнародний день миру — це символ української надії на перемогу добра, й тисячі людей докладають надлюдських зусиль, аби нарешті запанував мир в країні. Наші Воїни Світла — захисники та захисниці — надійним щитом закривають Україну від агресії, куль та ракет окупантів-росіян. Народ пережив безліч випробувань і втрат, але, втираючи сльози, українці твердо і наполегливо торують стежку до волі, свободи, миру та життя.




четвер, 29 серпня 2024 р.

 #День_памяті

29 серпня працівники культури села Завадинці поклали квіти на могили  Героїв - односельчан: Сторожука Святослава Леонідовича, Дикунця Богдана Феофановича, Гаврилюка Богдана Анатолійовича